Zawierusz się w Wieruszowie

Zapraszamy do naszego pięknego miasteczka.

Gmina

Wieruszów

^

Osada nad prosną

Osadnictwo nad Prosną sięga około 10 tys. lat. Świadczą o tym wykopaliska, stanowiska archeologiczne, a także pewne dowody materialne. W widłach Niesobu i Prosny znajdują się wały obronne grodziska z czasów kultury łużyckiej. Klaudiusz Ptolemeusz w dziele „Nauka geograficzna” (II w. n.e.), nanosząc szlak bursztynowy biegnący z południa Europy nad Bałtyk dochodzi z terenu Śląska do rzeki Prosny i dalej w dół rzeki w kierunku północnym, zaznaczył na tej prowizorycznej mapie dwie miejscowości na linii rzeki Prosny, są to Arsonium i Calisia.

Powiew natury.

Odpocznij.

Aleja Dębów Czerwonych

Aleja Dębów Czerwonych położona jest przy trasie nr 450 Wieruszów - Opatów w miejscowości Kuźnica Skakawska. Składa się z 95 dębów czerwonych, rzadko występujących w takich skupiskach. Jesienią liście dębów zmieniają swój kolor, przez co cała aleja mieni się płomienną czerwienią oraz żółcią przypominającą złoto. Jest to ciąg drzew sadzonych co 10 metrów. Dęby rosnące na alei liczą blisko 100 lat.

Historia.

Na wyciągnięcie ręki.

Klasztor ojców Paulinów

Najcenniejszym zabytkiem Świątyni jest łaskami słynący obraz Pana Jezusa Pięciorakiego, zwany też obrazem Miłosierdzia Bożego. Jest on jedynym zabytkiem z epoki gotyku w Wieruszowie zachowanym do dnia dzisiejszego. W kościele znajduje si ́ obraz Matki Boskiej Częstochowskiej namalowany na desce, będący wierną kopią wizerunku jasnogórskiego.

Aktywny wypoczynek.

Naładuj się mocą natury.

Szlaki turystyczne

Miłośnicy pieszych eskapad, rowerowych i konnych wycieczek mają do dyspozycji wielokilometrowe oznakowane szlaki rowerowe, konne

i spacerowe. Wyruszając na nie mogą z licznych gospodarstw agroturystycznych oraz bazy noclegowej znajdującej się w samym Wieruszowie.

Nowoczesny urząd.

Bo urząd jest dla obywatela.

Urząd, który jest zawsze online

Wymiana dokumentów w Urzędzie Miejskim Wieruszowa odbywa się droga elektroniczną.

Dzięki temu czas obsługi Twojego wniosku zredukowaliśmy 0 50%.

Dzięki platformie ePUAP wszystkie urzędowe sprawy załatwisz bez wychodzenia z domu.

 

 

ul. Rynek 1/7

98 – 400 Wieruszów

62 7832 610

62 78 32 611

um@wieruszow.pl

Urząd Miejski w Wieruszowie